Výkřik do tmy

Umřel mi kamarád.
Můj nejlepší kamarád.
Můj věrný psí kamarád Benji.
Ben, Benoušek, Véna, Vénoušek, 'Hoven', 'Blbeček', Benouš...

Trpím. Brečím, nemůžu se nadechnout. Je to pro celou naši rodinu velká ztráta. Mamka nám ho donesla když sestra nastupovala do první třídy, já byla ve čtvrté. Strávil s námi skoro celý náš život. Nepamatuju si dobu, kdy jsme ho neměli. Vždycky byl s námi. Rozesmíval nás, pomáhal svou přítomností. Vím, že kdybych oplakávala kohokoliv jiného, byl by tu. Nacpal by mi tu svou hlavu do sepnutých rukou nebo do klína a rozveseloval mě. Byl u nás vždycky když nám bylo smutno, když jsme byli šťastní. Pletl se nám pod nohama, škemral o pamlsky a byl hodně 'vyčůranej'. Byl schopný se nacpat kamkoliv jen aby měl své výhody. Ale milovali jsme ho. Moc... A on nás.

Mám pocit, že mi pukne srdce. Člověk, který neměl pejska nebo nějaké déle žijící zvířátko asi nepochopí. Byl to zkrátka člen naší rodiny. Můj bratr, který odešel ve svých 17 letech. Byl statečný. Vím, že poslední rok se hodně trápíl. Měl epileptické záchvaty, které se stupňovaly a opakovaly. Přesto jsem si neuměla a nechtěla představovat že tu nebude.

A on už tu není.
A to bolí.
Je tu prázdno...

Odpočívej v pokoji ty naše čuňátko chlupatý.
Snad už je ti dobře Benoušku.. Nikdy nezapomenu na ty tvoje oříškový kukadla. <3

Komentáře

 1. Mrzí mě to, ale život jde dál. Taky už mám staršího psíka a o to více se mu snažím věnovat, protože vím, že to jednou taky přijde. (též už má zdravotní problémy) Vždy je těžké se s takovou ztrátou vypořádat, drž se.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já vím. Co mě uklidňuje je fakt, že už ho nic nebolí.

   Vymazat
 2. Tohle období, kdy umře domácí mazlíček, je příšerné. Já oplakávala každého mazlíčka, ať už to byla milovaná rybička, morčátko nebo osmák.. teď mám kočičku a pejska a bojím se chvíle, kdy se to stane. Drž se. Určitě na tebe teď kouká a myslí na tebe a bude tě ochraňovat, i když už není s tebou fyzicky, vždycky bude s tebou jinak.. držím palečky ať je co nejdříve lépe..

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Moc děkuji za jakoukoli zpětnou vazbu. Moc si vážím všech Tvých komentářů. Díky za slova chvály i konstruktivní kritiku.

Populární příspěvky z tohoto blogu

Postovnezdarma.cz - zkušenosti s e-shopem

Zkušenosti s online nakupováním e-shopu H&M

Dneska na téma... Blogosféra